Teslimat ve Sevkiyat

Teslimat ve Sevkiyat Koşulları

Firma adresinize veya 3. Şahıslara vermiş olduğunuz siparişlerde KDV hariç 5.000 TL altında kalan siparişlerde lojistik bedeli alıcıya aittir.

Siz iş ortaklarımızın farklı noktalara dağıtım yapılmasını istediği tüm siparişler tarafımızdan 3.taraf sevk olarak adlandırılmaktadır.


Bu durumda müşterinizin size verdiği bir siparişteki ürünlerin müşterinizin adresine sevk irsaliyeli olarak teslimatı yapılmaktadır. KDV hariç 5.000 TL altında kalan siparişlerde lojistik bedeli kayıtlı bayiye fatura olarak carisine kesilebilmektedir.

Teslimat esnasında Kargodan alınan ürünlerin kargodan teslim alınma aşamasında kontrol edilmesi gerekmektedir. Oluşabilecek herhangi bir sorunda kargo tutanağı ile tarafımıza geri gönderimini sağlayabilirsiniz. Aksi taktirde kargo tutanaksız ürünlerin geri alımı söz konusu olmayacaktır.

Gün İçinde mesai saatleri 09:00 16:00 arasında verilen siparişler aynı gün kargoya teslim edilmektedir. 16:00 dan sonra verilen siparişler bir ertesi iş gün kargo firmasına teslim edilmektedir.

Siparişlerin yoğunluk ve özel durumlarında oluşabilecek gecikmeleri www.bayicozum.com adresinde duyurularda duyurularak bayiler tarafından takip edilmesi zorunludur.

Siparişlerin Kargoya verilen saatler içerisinde teslimat koşulu Elar Elektronik’e aittir fakat kargoya verilen siparişlerin kargo tarafından alındığı an itibariyle ilgili adrese teslim süresi kargo firmalarının belirlemiş olduğu gün ve saat koşullarını kapsamaktadır. Bu koşulları Elar Elektronik yerine getirme zorunluluğuna sahip olmamakla birlikte kargo firmalarına özel yaptırımda bulunamadığını beyan etmektedir.

Türkiye’nin her noktasına Kargo firmalarının dağıtım alanları içinde olması durumunda siparişler adrese teslim edilmektedir. Kargo firmasının dağıtım alanı dışında kalan siparişlerde alıcı siparişlerini kargonun şubesinden teslim almakla yükümlüdür.

 

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.